iranhsk
18 بهمن 1401 - 13:08

اسبقیان: پیگیر وضعیت لژیونرهای فوتبال قطع عضو در ترکیه هستیم/ چانه بودجه ورزش کوچک گرفته شده است

رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین گفت: فدراسیون پیگیری‌های لازم را در خصوص لژیونرهای فوتبال قطع عضو می‌کند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، محمد شروین اسبقیان در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب «سلام پهلوان» در مورد اینکه لژیونرهای فوتبال قطع عضو ایران در زلزله ترکیه ناپدید شدند و خبری از آنها نیست، گفت: روابط بین الملل ما از شب گذشته با فدراسیون مرتبط در ترکیه تماس‌هایی داشته است. آنها هم پیگیر هستند و شهری که این بازیکنان حضور داشتند خسارت زیادی دیده است اما هیچ خبر قطعی از وضعیت آنها وجود ندارد. به ما اطلاع دادند که تلفن‌های همراه آنها روشن است و زنگ می خورد اما کسی جوابگو نیست. امیدوارم سلامت باشند و برگردند. فدراسیون پیگیری‌های لازم را می‌کند و اگر خبری به دستمان رسید در اولین فرصت اطلاع رسانی خواهیم کرد.

 

اسبقیان در مورد آماده سازی تیم‌های ملی جانبازان و معلولان برای حضور در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو تاکید کرد: اردوهای تیم‌های ملی ما در حال برگزاری است و تمام تلاش ما این است که یک کاروان پرقدرت را  با حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک و پارالمپیک همانند دوره‌های گذشته برای بازی‌های پاراآسیایی آماده کنیم.

وی در مورد بودجه ورزش نیز گفت: صحبت کسانی که می‌گویند چانه بودجه ورزش کوچک گرفته شده است را تایید می‌کنم. با توجه به اینکه دولت به ویژه رئیس جمهور توجه خاصی به ورزش دارند، امیدوارم که در مورد بودجه تجدید نظر شود. بعضی از فدراسیون‌های ما چند رشته‌ای هستند و در بودجه‌های آنها باید عنایت ویژه‌ای شود‌.

اسبقیان در مورد وضعیت ساره جوانمردی و زهرا نعمتی برای حضور در بازی‌های آسیایی تصریح کرد: خانم جوانمردی تمرینات خود را ادامه می‌دهد. به دلیل مسائل شخصی با خود من صحبت داشته و اجازه خواسته است که در بازی‌های پاراآسیایی  شرکت نکند. اما تمریناتش را ادامه می‌دهد قرار است در مسابقات پارالمپیک پاریس با قدرت شرکت کند.  در مورد خانم نعمتی باید از آقای شعبانی‌بهار بپرسید اما تا جایی که اطلاع دارم، قرار است در بازی‌های آسیایی شرکت کند.

 

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1024613